Changes

Jump to: navigation, search

Installation/pl

850 bytes removed, 21:57, 22 February 2010
full translation
'''Uwaga - powinieneś zawsze wyeksportować za pomocą starej wersji GRAMPS swoje dane do pakietu GRAMPS XML przed jej usunięciem.'''
===Instalacja z kodu źródłowego pod LinuksemLinuks===
GRAMPS dostarcza skrypt, który może być użyty do przygotowania kodu źródłowego do budowy. Ten skrypt wywołuje standardowy skrypt konfiguracyjny:<code>
./autogen.sh </code> jako użytkownik
Skrypt wskaże wszelkie brakujące zależności, jeśli występują. Zainstaluj je wtedy (zobacz również plik INSTALL). Budowanie programu z kodu źródłowego zwykle wymaga posiadania zainstalowanych wersji deweloperskich bibliotek. Możesz także ustawić ścieżkę prefiksuw prefiksów pliku autogen.sh, zobacz plik INSTALL po instrukcję, jak to zrobić. Standardowo instaluje się do /usr/local.
Po pomyślnym uruchomieniu skryptu autogen.sh, możesz uruchomić procedurę kompilacji wykonując <code>
make install (jako root) </code>
===Instalacja z kodu źródłowego na systemie BSD===
Instalacja w BSD jest bardzo podobna do instalacji na Linuksie, poza kilkoma drobnymi niedogodnościami jak nazwami narzędzi używanych do kompilacji kodu. Zobacz [[BSD pagePlatforms|stronę BSDpage]] po szczegóły.
===Instalacja z kodu źródłowego w Mac OS X===
Niektórzy użytkownicy pomyślnie zainstalowali GRAMPSa Przewodnik po instalacji GRAMPS z kodu źródłowego na Mac OS X. Zobacz stronę jest dostępny pod adresem [[Mac_OS_X|Installing from source code on Mac OS X]] po szczegóły. Proszę, dodaj także do wiki informację, jak Ty to zrobiłeś.
===Instalacja z kodu źródłowego w Windows===
Na szczęście dla wielu użytkowników of Microsoft Windows, niektórzy z nich użytkownicy przygotowali [[Windows installer|instalator Windows]]. Dotąd nie było zgłoszeń o poważniejszych różnicach pomiędzy kompilacją oficjalnych wydań oficjalnymi kompilacjami GRAMPSa i tych z oraz tymi w Windows InstalleraInstaller, tak że przyszłość wygląda optymistycznie. Ale pomimo , ale proszę używaj tego używasz jej na własną rękę. Twórcy Grampsa choć zapewniają miejsce na informacje o tym, jak kompilować program pod Windows, to nie biorą odpowiedzialności za jego działanieodpowiedzialność.
Jesli wszystkie zależności są przygotowane, to wersja rozwojowa może być przetestowana przez przejście do katalogu źródłowego, zmianę nazwy pliku const.py.in na const.py, i wykonanie polecenia "python gramps.py" z katalogu wewnątrz folderu src. Oczywiście, wersja rozwojowa uruchamiana na nie w pełni wspieranej platformie generować będzie więcej ostrzeżeń niż ta z instalatora. (Aktualnie nie udało jeszcze stworzyć zlokalizowanych wersji w ten sposób). ===Instalacja z kodu źródłowego na SolarisieSolaris=== Wersja 3.0.1 została GRAMPS został z powodzeniem zainstalowana zainstalowany z kodu źródłowego zarówno na Solaris 10 (SPARC) jak i na OpenSolaris X86 (2008.05). Proszę zobacz [[Solaris pagePlatforms|stronę Solarispage]] po instrukcję krok-po-kroku jak to zrobić.
481
edits

Navigation menu