Contact/tr

From Gramps
Jump to: navigation, search

Hataları bildirme

Bir hatayı bildirmenin önerilen yolu, Gramps Bug Tracker'ı kullanmaktır, bkz. Hatalar nasıl bildirilir. Bu, Gramps Geliştiricilerinin raporunuzu takip etmek ve çözmek için resmi bir yöntem izlemesini sağlar. Birincil geliştiricilerin aldığı yüksek hacimli e-posta nedeniyle, her zaman bir e-postanın bozulma olasılığı vardır. Hata izleyiciyi kullandığınızda sorununuzun çözümü olacaktır.

Bir Hata Raporunun doğrudan Gramps Bugs posta listesine gönderilmesi önerilmez. Ancak, bir hatayı yalıtmada sorun yaşıyorsanız veya sorununuzun bilinen bir hata olduğundan şüpheleniyorsanız, posta listesi yardımcı olabilecek bir forumdur.

Geliştirme talep etme

Geliştirme talebinde bulunurken, ciddi taleplerin hata izleyiciye gönderilmesini tercih ederiz. Bu, talebi resmi olarak takip etmemizi sağlar. Gramps Bug Tracker'da bir özellik isteği oluşturun, sağ üst köşedeki Project: Feature Requests geçin ve Report Issue seçin.

Alternatif olarak, gramps-users veya gramps-devel e-posta listeleri aracılığıyla gayri resmi olarak sorabilirsiniz, ancak belirtildiği gibi, bir özellik talebi oluşturmak için hata izleyiciyi kullanın lütfen.

Viki, Web Sitesi/Blog

The Gramps Wiki documentation is a community project. If you notice that documentation is: outdated, incomplete, entirely missing, or not yet translated into your native language; request a WikiContributor account and help us improve!

MediaViki sayfalarını düzenlemek, öğrenmek sinir bozucu olabilir. İsterseniz, Tartışma sayfalarında sorular sorarak veya önerilerde bulunarak başlayabilirsiniz. Siz araçları öğrenirken biz de asıl düzenlemede size yardımcı olacağız.

İletişim uygulamalarıyla ilgili sorunları bildirme

Gramps sitesi ve Gramps'ı desteklemek için kullanılan uygulamalarla ilgili sorunlar için Web Yöneticisi ile iletişime geçin veya sorunu aşağıda açıklanan geliştirici eposta listesinde dile getirin.

E-posta listeleri

Posta Listeleri olarak da bilinen e-posta Listeleri, (genellikle sansürsüz ve denetlenmeyen) toplu e-Posta mesajları alışverişi yapan sistemlerdir. Doğrulanmış abonelerden gelen mesajlar da arşivlenir ve arama için kullanılabilir hale getirilir.

Gramps ile ilgili çeşitli konularda birkaç posta listesi vardır:

Forum

Resmi

  • Gramps için Tartışma forumu: 2019'un sonunda deneme amaçlı yeni bir Gramps için Tartışma forumu oluşturduk. Bu yalnızca bir denemedir, ancak bakmaktan veya kaydolmaktan çekinmeyin. Forumu soru sormak ve Gramps topluluğundan yardım almak için kullanabilir ve en son geliştirme planlarından haberdar olabilirsiniz.

Resmi olmayan

Bağımsız olarak işletilen bazı gruplar da vardır:

Sohbet Odası

İki seçeneğiniz var.

IRC (İnternet Aktarmalı Sohbet)

Lütfen irc.libera.chat sunucusundaki #gramps kanalına uğramaktan çekinmeyin. Tüm kullanıcılar ve geliştiriciler davetlidir!

Bir IRC istemciniz yoksa bağlanmak için Libera Chat Web IRC'yi kullanabilirsiniz.

Bazı IRC kılavuzları:

Matrix Sohbet odası

Bir deneme Matrix sohbet odası kuruldu, bakınız:

Telif hakkı ihlalleri

Lütfen Geliştiricilerin eposta listesine (önce abone olun) ve ihlalin yanı sıra ihlal şeklini içeren viki sayfasıyla birlikte postalayın.

Ayrıca bakınız