Changes

Jump to: navigation, search

Installation/pl

375 bytes added, 21:29, 22 February 2010
binary installation - up tu date translation
We wszystkich pozostałych przypadkach, musisz [http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=25770 pobrać] pakiet kodu źródłowego kończący się na '.tar.gz', i zainstalować GRAMPS samodzielnie. Sobacz sekcję o instalacji ze źródeł po szczegóły.
==Live CD=Gnome i KDE===Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem tego programuMożesz używać obu, ale aktualnie nie możesz pozwolić sobie na jego instalację, (np. nie masz własnego PC, pracujesz na czyimś komputerze albo na laptopie firmowym), możesz wypróbować [[Linux Genealogy CD]]. Działa on bez instalacji czegokolwiek na dysku twardym i zawiera kolekcję darmowych programów o otwartym kodzie z zakresu genealogii. Możesz także zainstalować GRAMPS lepiej współdziała z tego nośnika [http://ubuntu.com Ubuntu 8.04] oraz GRAMPS w późniejszym czasieGNOME.
W przypadku KDE jest kilka drobnych problemów związanych z (GTK) i niezależnych od GRAMPS. Zobacz [[Known_issues|Known issues]] aby sprawdzić, jakie mogą być to problemy.
W przypadku GNOME jest kilka pomniejszych problemów związanych z (ATK/GAIL) i niezależnych od GRAMPS. Zobacz [[KDE page]] aby sprawdzić, jakie mogą być to problemy.
Możesz również zobaczyć stronę [http://portland.freedesktop.org/wiki/ XdgUtils].  ==GRAMPS na hanheldach==GRAMPS może działać doskonale na małych urządzeniac. Użytkownicy z powodzeniem zainstalowali go na : * [[Gramps on the Eee|Asus Eee PC]]  ===Live Genealogy CD===Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem tego programu, ale aktualnie nie możesz pozwolić sobie na jego instalację, (np. nie masz własnego PC, pracujesz na czyimś komputerze albo na laptopie firmowym), możesz wypróbować nasz [[Linux Genealogy CD]]. Działa on bez instalacji czegokolwiek na dysku twardym i zawiera kolekcję darmowych programów o otwartym kodzie z zakresu genealogii. Możesz także zainstalować z tego nośnika [http://ubuntu.com Ubuntu 8.04] oraz GRAMPS w dowolnym wygodnym dla siebie czasie.  ==Windows, BSDFreeBSD, MacOsMac OS X, Solaris==
===Windows===
Jeśli chcesz zainstalować GRAMPSa pod systemem Zobacz stronę [[download]] w celu pobrania ''Windowsinstaller'', zobacz artykuł upewnij się też wcześniej, że pobrałeś i zainstalowałeś [[Windows installerWindows_installer#Installation |Instalacja pod Windowsdependencies first (wymagane komponenty wcześniej)]] ===Mac OS X===Nowy port Gramps na Mac jest dostępny od (July 2009). Jeśli ten instalator nie Jest on mało przetestowany i jest w najnowszej wersjizalecane, to niestetyaby zrobić kopię swoich danych przed rozpoczęciem jego użytkowania. Dostępny jest jako skompilowana aplikacja binarna zarówno dla platformy Intel, ale musisz poczekać, aż nowa wersja zostanie wypuszczonajak i PPC Macs. Jest również dostępne środowisko do kompilacji i samodzielnie możesz skompilować program od podstaw przy pomocy dowolnego Mac z dodatkiem Apple Xcode toolset. Mac dla Gramps jest opisany w [[Using Gramps on Apple Mac]].
===Mac OS===Dla systemu MacOSX, zarówno [http://finkproject.org projekt Fink] Wersje Macports oraz [http://macports.org MacPorts] posiadają Gramps jako pakiet gotowy do instalacji. Fink aktualnie posiada dostępne '''bardzo''' stare wersje GRAMPSa były używane w bazie [http://pdbprzeszłości.finkproject.org/pdb/package.php/gramps# pakietów]. Szczegółowe instrukcje jak zainstalować pakiet korzystając z dowolnego z tych systemów znajdują się w artykule [[Mac_OS_X|Instalacja z kodu źródłowego w Mac OS X]]
===BSD oraz Solaris===
Dla BSD oraz Solarisa instrukcje, jak zainstalować znajdują się poniżej (są to jednak instrukcje eksperymentalne). Dla FreeBSD użyj portu [http://portsmon.freebsd.org/portoverview.py?category=science&portname=gramps /usr/ports/science/gramps].
==Gnome i KDE=Free/OpenBSD and Solaris===Dla FreeBSD oraz Solaris są dostępne eksperymentalne instrukcje instalacji.Możesz używać obu, jednakże GRAMPS lepiej współpracuje z GNOME* Dla FreeBSD użyj porta [http://portsmon.freebsd. W przypadku KDE jest kilka drobnych problemów związanych z problemami poza samym programem (w GTK)org/portoverview. Sprawdź py?category=science&portname=gramps /usr/ports/science/gramps].* Dla OpenBSD użyj [[KDE page|stronę KDEhttp://openports.se/misc/gramps gramps port]] aby wiedzieć, jakiego typu problemów się spodziewać.
Inne pakiety także mogą być użyteczneW przypadku błędów w FreeBSD 8.0, przeczytaj [http://www.gramps-project.org/bugs/view.php?id=3228 ticket 3228].
* '''desktop-file-utils''': np programy do odczytu plików medialnych pod prawym klawiszem myszy
==Instalacja ze źródła==
Wersja 3.0.1 została z powodzeniem zainstalowana z kodu źródłowego zarówno na Solaris 10 (SPARC) jak i na OpenSolaris X86 (2008.05). Proszę zobacz [[Solaris page|stronę Solaris]] po instrukcję krok-po-kroku jak to zrobić.
 
==GRAMPS na hanheldach==
GRAMPS może działać doskonale na małych urządzeniac. Użytkownicy z powodzeniem zainstalowali go na :
* [[Gramps on the Eee|Asus Eee PC]]
481
edits

Navigation menu